مقالات » یادها و یادداشت‌ها » مناسبت ها » خاطره ای تلخ

خاطره ای تلخ

از خصوصیات بارز ایشان مداومت بر زیارت عاشورا و جامعه کبیره بود...

تاریخ ثبت : دو شنبه 20 آبان1392


تعداد بازدید : 4090


اشاره: این قطعه را به مناسبت نخستین سالگرد ارتحال مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ حسینعلی حقیقیان (ره) نوشته بوده ام که اینک تقدیم می شود.

آن مرحوم در آغاز محرم الحرام 1426 در مسیر راه تبلیغ دین و اعتلای پرچم عزای حضرت سیدالشهدا علیه السلام دچار حادثه تصادف شد و پس از چند روز در شب هجدهم به رحمت ایزدی پیوست. خدا روحش را با مولایش اباعبدالله الحسین علیه السلام محشور کند. از خصوصیات بارز ایشان مداومت بر زیارت عاشورا و جامعه کبیره بود که خود شاهد بودم چگونه از حفظ و با لحنی حزین آن را قرائت می کرد. حق آن است که پستی را در بخش «علما و روحانیون» به آن مرحوم اختصاص دهیم که به یاری خدا به زمان خود موکول می گردد انه ولی التوفیق.

خاطره­ ای تلخ

محرم با ارمغانی از انبوه اندوه فرا می­ رسد. آسمان دل حسینیان را غمام غم فرا می­ گیرد و رواق چشم کربلاییان را زلال اشک می­ شوید و دم نینواییان را نوای نینوایی می­ بخشد و کروبیان بارگاه قدس را سر بر زانوی غم می­ رساند.

و البته برای ما یادآور خاطره­ ی تلخی دیگر؛ حادثه­ ای اسفناک.

آری، گویا دیروز بود؛ اما نه! یک سال گذشت و عقربک زمان چه تند می­ چرخد و همه­ ی آدم ها را با خود می­ برد و از آنها فقط خاطره­ هایشان را به جا می­ گذارد.

آنگاه که مردی از تبار حقیقت با خیل مجازیان وداع نموده و به «زمره­ ی حقیقیان» شتافت. آنکه همیشه «نوای نینوا» بر زبان داشت و ذکر «یا حسین (ع)» بر لب و «شور عاشورا» بر سر و «بلای کربلا» در دل ... «زمزم عاشورا» در کشور وجودش جوشان بود و «جامعه کبیره» جامع آمال او.

روحش شاد راهش پر رهرو